ActualitateUltima ora
Motoare turate la maxim
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/06/vlcsnap-2018-06-15-15h56m33s119.png)
Cu motoarele turate la maxim, câțiva piloți au făcut mai multe demonstrații de derapaje controlate pe insuliță de pe Jiu. Spectatorii au fost încântați de spectacolul pe patru roți. Totul a avut loc în cadrul Campionatului National de Drift ce se va desfășura începând de maine într-un cadru superb pe „Drumul Regelui“. Evenimentul se află la a treia ediție, iar organizatorii speră ca și în acest an să se bucure de același succes ca anul trecut, când au participat peste 10.000 de spectatori.