ActualitateUltima ora
Meşterii populari, în centrul Târgu Jiului
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/06/vlcsnap-2018-06-13-12h24m29s784.png)
Zeci de meșteri populari din toate zonele județului au venit la Târgu Jiu pentru a-și prezenta produsele tradiționale pe care le realizează. Târgujienii pot alege dintr-o gamă diversificată de obiecte realizate manual, de la ii şi țesături până la împletituri şi ceramică. Târgul de Meșteri Populari a fost deschis cu ocazia Zilelor Şcolii Populare de Artă.