ActualitateUltima ora
Ioana Mischie, la cea mai bună școală de film din lume
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/06/vlcsnap-2018-06-12-16h33m22s271.png)
Ioana, fiica lui Nicolae Mischie, studiat la o renumită universitate de film din Statele Unite ale Americii, care este considerată Harvardul școlilor de film din lume. Aceasta a fost prezentă aseară la Teatrul Elvira Godeanu, unde s-au decernat premiile anuale în cadrul unei gale de excepție. Ioana Mischie este regizor și doctorand la Universitatea Național de Artă Teatrală și Cinematografică din București.