ActualitateUltima ora
Amendat pentru că își construia cavoul „la negru“
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/06/cavou.jpg)
Situație de-a dreptul incredibilă în județul Gorj. Un bătrân în vârstă de 79 de ani, din comuna Săulești, care s-a apucat să-și construiască un cavou în cimitirul din satul Bibești, simțind că i se apropie sfârșitul, a fost amendat cu 600 milioane de lei vechi de inspectorii de muncă, pe motiv că a chemat trei lucrători și nu le-a întocmit contracte, cu toate că este un simplu cetățean.