ActualitateUltima ora
Elev din Târgu Jiu, ministru pentru o zi
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/05/vlcsnap-2018-05-31-15h51m18s770.png)
Un elev de la scoală Generală ”Sfântul Nicolae” din Târgu Jiu a fost astăzi ministru pentru o zi. Gabriel Stan a împlinit astăzi 12 ani și a avut parte de un cadou neașteptat. El a fost invitat de ministrul Afacerilor Interne, Carmen Dan, să ocupe scaunul său pentru o zi. Băiatul a primit acest cadou după ce în luna ianuarie a găsit pe stradă un portofel plin cu bani și carduri pe care l-a predat polițiștilor.