Actualitate
Rechizitoriul Brâncuși al actorului Mihai Gruia Sandu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/11/elvira.jpg)
Marele actor și regizor Mihai Gruia Sandu, venit la Târgu Jiu pentru a pune în scenă spectacolul „Comedia din comedia” la Teatrul Dramatic „Elvira Godeanu”, și-a exprimat regretul cu privire la modul în care autoritățile locale au acționat de-a lungul timpului pentru a valorifica opera lăsată de Brâncuși. Acesta a făcut un adevărat rechizitoriu cu privire la administrarea ansamblului monumental de către factorii responsabili din Târgu Jiu.