Ultima ora
Omorât în stația de autobuz din Bălești
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/politia-nu-treceti.jpg)
Un bărbat de 42 de ani și-a pierdut viața în timp ce aștepta un microbuz în stație, în Ceauru, din Bălești. Două mașini s-au ciocnit, după ce o șoferiță s-a angajat într-o depășire neregulamentară. A lovit un alt autoturism care vira la stânga, iar acesta din urmă a ricoșat în pietonul care se afla în stație. Polițiștii fac cercetări pentru ucidere din culpă.