Politica
S-au făcut … clarvăzători
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/10/vlcsnap-2017-10-20-14h21m43s884.png)
Social democrații cântă prohodul. Speră ca Marcel Romanescu să renunțe la funcția de primar înainte de vreme. Declarația a venit de la deputatul Elvira Șarapatin care îl laudă pe șeful ei, Florin Cârciumaru, despre care spune că a fost un “buldozer” în administrația de la Târgu Jiu. De partea cealaltă, liberalii le transmit că nu este decât un vis frumos și nici nu încape vorba de vreo demisie a edilului.