Ultima ora
Dosar penal din cauza unui pistol
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/10/descărcare-3.jpg)
Un bărbat de 32 de ani, din municipiul Târgu-Jiu, care deținea fără drept o armă neletală cu proiectil din cauciuc, s-a ales cu dosar penal. Bărbatul nu a depus arma la un armurier autorizat în termen de 10 zile de la expirarea perioadei de valabilitate a permisului de armă. Potrivit polițiștilor, arma și muniția au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor.