Politica
Acuzație: “Se crede stăpânul orașului!”
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/10/vlcsnap-2017-10-17-13h46m28s017.png)
Primarul din Motru se crede stăpânul orașului. Este acuzația adusă de Dorin Hanu liberalului Gigel Jianu. Întrebat de ce nu poate fi dezamorsat conflictul din Consiliul Local, fostul edil Hanu a dat vina pe actualul primar care nu s-ar pricepe să-i convingă pe social democrați că sunt mai bune proiectele propuse de el. În replică, Jianu i-a transmis predecesorului său să asiste la o ședință de Consiliu Local pentru a vedea cum stau lucrurile în realitate.