Actualitate
Panică la școală. Trei eleve au ajuns la spital
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/10/vlcsnap-2017-10-12-17h27m17s710.png)
A fost panică, ieri, la Școala Gimnazială „Constantin Săvoiu” din Târgu Jiu, după ce mai mulți elevi din clasa a opta au inhalat spray cu piper. Unul dintre elevi a pulverizat substanța într-un șervețel. De aici până la o reacție adversă a tuturor copiilor din sală a mai fost doar un pas. Trei minore au ajuns, de urgență, la spital, însă se află în afara oricărui pericol.