Cultura
Casa de Cultură, în paragină
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/10/vlcsnap-2017-10-11-15h32m57s278.png)
Municipiul Târgu Jiu rămâne singurul din țară unde nu există o sală de spectacole. Casa de Cultură stă cu lacătul pe ușă din 2014 după un control al pompierilor. De atunci, Primăria încearcă să preia imobilul, să-l reabiliteze și să obțină toate avizele necesare. În prezent, Casa de Cultură este în paragină, iar în interior, au început să se desprindă bucăți din tavan. Partea din lemn a acoperişului este aproape putrezită şi afectată de umezeală.