Actualitate
Pregătiri pentru deszăpezire
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/deszapezire.jpg)
Se fac pregătiri pentru sezonul rece. Utilajele care vor interveni la deszăpezire sunt verificate în această perioadă. Câteva dintre acestea, au ajuns în Rânca pentru a curăța Drumul Regelui și drumurile din stațiunea montană. De drumurile județene, se vor ocupa cei de la Ydail. Firma a câștigat întreținerea și deszăpezirea drumurilor până în 2020. Primăriile vor asigura curățarea drumurilor comunale cu utilajele proprii ori vor închiria.