Ultima ora
Accident din cauza băuturii la Padeș
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/lazar-0609.jpg)
Accident de circulație la Padeș. Un tânăr de 31 de ani, din comuna Padeş, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 671 Padeş, datorita neatenţiei, a pierdut controlul direcției și a intrat în coliziune cu un autoturism ce se afla parcat regulamentar în afara părţii carosabile. În urma impactului au rezultat doar pagube material. Conducătorul auto a fost testat cu etilotestul, rezultând o concentraţie de 0,85 mg/l alcool pur în aer expirat, transmit polițiștii.