Ultima ora
Angajații Transloc au semnat contractul de muncă
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/transloc.jpg)
Astăzi a fost semnat contractul colectiv de muncă la Transloc. Cei 102 angajați ai societății beneficiază, din această lună, de salarii mai mari. Venitul mediul al salariaților va fi de 2.200-2.300 de lei, sumă la care se adaugă tichete de masă. Contractul a fost semnat de cele două comisii de negociere și urmează să fie înregistrat la Inspectoratul Teritorial de Muncă Gorj. Majorarea salariilor a fost posibilă după ce Primăria Târgu Jiu a alocat societății care asigură transportul în comun 200 de mii de lei.