ActualitateSlider
Educație cu pumnul
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/vlcsnap-2017-09-22-15h47m31s477.png)
Aflat spre final de carieră, un profesor din Rovinari va trebui să dea explicații superiorilor și oamenilor legii după ce ar fi agresat fizic mai mulți elevi. Ultimul incident a avut lo, în această săptămână, când dascălul a lovit cu capul de un hidrant, un elev de clasa a V-a. După ce s-a aflat despre incident, și alți părinți au declarat că prin situații asemănătoare au trecut și copiii lor. La nivelul școlii, au fost demarate anchete disciplinare.