Actualitate
Mizerie în centrele de preluare a laptelui
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/download-1.jpg)
Mizerie, frigidere vechi ori alte echipamente depășite. Acesta este bilanțul verificărilor pe care le-au făcut inspectorii sanitar veterinari în ultimele zile la centrele de preluare a laptelui și la exploatațiile non-profesionale. În această perioadă, toate unitățile vor fi luate la puricat, iar, cele unde vor fi găsite nereguli nu vor scăpa de sancțiuni.