Politica
„Nu vrem să fim un mini PSD!”
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/vlcsnap-2017-09-11-17h49m21s856.png)
Victor Ponta nu vrea să racoleze social democrați. Asta pentru că nu vrea să transforme Pro România într-un mini PSD. Acesta a fost răspunsul său când a fost întrebat dacă Ion Călinoiu sau Ion Ciocea ar avea porțile deschise către noua organizație politică înființată de Daniel Constantin și căreia i s-au alăturat deputații de Gorj Victor Ponta și Alin Văcaru.