Politica
Juriștii Primăriei, în pericol
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/primaria-tg-jiu1.jpg)
Juriștii de la Primăria Târgu Jiu ar putea fi înlocuiți cu o casă de avocatură. Consilierul local Cristian Toader Pasti a venit cu propunerea și pare să fie susținut de colegii săi. Scandalul a izbucnit în urma aprobării a două proiecte de Consiliu Local care au stârnit controverse. Acum, juriștii Prefecturii urmează să decidă dacă se poate vorbi de o greșeală a colegilor din Primărie.