ActualitateSlider
Vor învăța printre schele
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/vlcsnap-2017-09-07-18h47m39s880.png)
Aproximativ 200 de copii care studiază la cea mai mare școală din Padeș vor învăța printre schele. Asta pentru că, înainte cu doar câteva zile de a suna clopoțelul, primăria a găsit fonduri să schimbe acoperișul. Primarul susține că plouă în sălile de curs. Lucrările vor dura cel puțin o lună, însă muncitorii ar putea veni pe șantier doar după-amiaza pentru a nu încurca activitatea școlii.