Politica
Șefii PSD Gorj fac un pas înapoi
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/florin-carciumaru-31.03.png)
Florin Cârciumaru va pleca de la șefia PSD în 2020 odată cu Aurel Popescu. Senatorul a declarat totuși că este mai puternic ca niciodată acum și va face față cu brio acestei funcții și în continuare. Noua echipă care va prelua frâiele organizației social democrate a fost deja conturată. Mihai Weber și Cosmin Popescu ar urma să vină la șefia PSD Gorj în trei ani, când vor fi alegeri în sânul partidului.