Ultima ora
Podul de la Turcinești ar trebui să fie gata într-o lună
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/vlcsnap-2017-09-05-11h28m48s847.png)
Podul peste Jiu, la Turcinești, trebuie să fie gata în noiembrie. Până atunci, șoferii sunt nevoiți să ocolească, iar pietonii traversează râul pe o punte construită de Întreprinderea de Drumuri și Poduri. De aproape cinci luni a cedat un pilon al podului.
Care este stadiul lucrărilor, vedeți la Jurnalul Gorj TV, de la ora 18.00.