Ultima ora
Marș la Târgu Jiu. “Prețuiește viața”, mesajul organizatorilor
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/20170902_104006.jpg)
Părinții le-au fost spulberați pe o trecere de pietoni, iar acum încearcă să facă atât șoferii cât și pietonii să fie mai responsabili. Cinci copii orfani au organizat, la Târgu Jiu, un marș pentru a trage un semnal de alarmă. “Prețuiește viața”, a fost mesajul celor marcați de tragedie. Aproximativ 20 de persoane au participat la eveniment. Marșul a fost supravegheat și de forțele de ordine. Jandarmii, polițiștii de la Rutieră și polițiștii locali s-au asigurat că evenimentul se desfășoară fără vreun incident.