ActualitateSlider
Se complică lucrurile pe centură
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/ancuta-constantin-demolare-casa-495.jpg)
Situație din ce în ce mai încâlcită pe varianta ocolitoare! Compania de Drumuri a decis să dea în judecată Primăria Târgu Jiu pentru că ar fi acordat autorizații de construcție pentru1 6 imobile situate pe traseul centurii deși știau, atunci când au emis documentele, că tot ce va construit acolo va fi demolat în câțiva ani. Compania vrea să recupereze și o parte din despăgubirile pe care le va acorda acestor localnici. Este vorba despre peste trei milioane de lei.