Ultima ora
CNAIR vrea să dea în judecată Primăria Târgu Jiu să recupereze 3,5 milioane de lei
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/santier-centura-4.png)
Se complică lucrurile! Compania de Drumuri vrea să dea în judecată Primăria Târgu Jiu pentru că ar fi acordat autorizații de construcție pentru1 6 imobile situate pe traseul centurii deși știau, atunci când au emis documentele, că tot ce va construit acolo va fi demolat în câțiva ani. Compania vrea să recupereze și o parte din despăgubirile pe care le va acorda acestor localnici. Este vorba despre peste trei milioane de lei.
Amănunte, la Jurnalul Gorj TV din această seară.