Actualitate
Un preot vine mure pe Facebook
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/vlcsnap-2017-07-24-14h41m08s226.png)
Un preot din Târgu Jiu a pus pe picioare o afacere savuroasă. Părintele Adrian Porei, în vârstă de 45 de ani, deține, în comuna Stănești, o plantație de mur. Chiar la poalele munților Vâlcan a investit preotul. Este primul an în care culege și roadele. Singurul gust amar este piața de desfacere. Se descurcă mai greu cu vânzarea fructelor astfel că a apelat chiar și la livrări la domiciliu, iar comenzile se fac pe Facebook.