Actualitate
Tone de roșii..în cocina porcilor
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/vlcsnap-2017-07-24-15h45m53s841.png)
A vrut să dea lovitura în agricultură, însă s-a ales doar cu un dosar la DNA și multe cheltuieli. Este povestea unui agricultor din Crușeț care s-a înscris, recent, într-un program guvernamental prin care statul îi putea acorda o subvenție de 3000 de euro dacă ar fi vândut două tone de roșii. Legumele au ajuns, în cantități importante, doar în cocina porcilor. Câteva facturi greșite i-au aduspe cap și Corpul de Control al ministrului Agriculturii. În județul Gorj, aproximativ 40 de agricultori s-au înscris în acest program. Cinci au și primit banii de la Guvern.