Social
Sperietură soră cu moartea
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/vlcsnap-2017-07-20-14h53m57s880.png)
Un bătrân din Târgu Jiu a alertat pompierii după ce soția sa nu i-a mai dat niciun semn de viață. Omul mersese la cumpărături, iar când s-a întors acasă, soția nu i-a mai deschis ușa. Temându-se că s-a întâmplat ceva grav, bărbatul a sunat la 112. Bătrâna a fost găsită căzută în sufragerie, pompierii i-au acordat primele îngrijiri și se află în afara oricărui pericol.