Ultima ora
Nu se pot racorda la conducta de apă
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/vlcsnap-2017-07-19-11h58m57s484.png)
Situație incredibilă în Motru. Mii de localnici din șase sate nu se pot racorda la rețeaua de alimentare cu apă, finalizată recent, pentru că, astfel, s-ar pierde garanția de bună execuție. Constructorul nu este de acord cu noi branșamente, iar oamenii au ajuns să cumpere apă pentru că la robinete curge doar apă pe care o pot folosi în scop menajer. Am ajuns să bem apă cu rugină, susțin localnicii.