Ultima ora
Conducea o autoutilitară beat criță
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/etilotest.jpg)
Polițiștii au tras pe dreapta un bărbat de 31 de ani, din comuna Polovragi, în timp ce conducea o autoutilitară pe raza localității. După ce a fost testat cu aparatul etilotesct, a rezultat o concentrație de 0,41 mg/l alcool pur în aerul expirat. În urma solicitării polițiștilor, conducătorul auto a refuzat deplasarea la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. Acesta s-a ales cu dosar penal.