Actualitate
Au renunțat la concediu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/mineri-740x360.jpg)
Pentru că lucrează la foc automat și sunt chemați de acasă și în zilele de weekend, sunt mineri care au renunțat la concediu în această perioada. Asta pentru a putea face față cererii mari de energie din această vară. Complexul Energetic Oltenia a funcționat luni la rând aproape la capacitate maximă. Odată cu disponibilizările din luna mai s-a subțiat serios și linia de producție astfel încât salariații se văd nevoiți să renunțe la zilele libere.