Ultima ora
Trei case au fost demolate pentru a-i face loc centurii ocolitoare
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/vlcsnap-2017-07-07-14h43m22s252.png)
Încă o casă a fost pusă la pământ, astăzi, pe șantierul viitoarei centuri. Este cea de-a treia locuință pentru care proprietarii au și primit despăgubirile de la stat, iar apoi și-au cumpărat alte case. În continuare, zeci de expropriați nemulțumiți au deschis procese în instanță și au solicitat mai mulți bani. Procesele tărăgănează lucrările, iar termenul de finalizare a lucrării nu va putea fi respectat.
Imagini de pe șantier, la Jurnalul Gorj TV.