Actualitate
Sală de evenimente în locul investitorilor
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/vlcsnap-2017-07-07-14h39m49s771.png)
Primarul din Turburea s-a orientat rapid după ce a rămas fără investitori. Pregătește o sală de evenimente în spațiul ocupat de firma din Italia. Aceasta deschisese o fabrică de confecții si a plecat din comună din cauza lipsei de forta de munca. Bârcă s-a gândit și la un preț. 1500 de lei va costa chiria pentru fiecare nuntă organizată acolo.