Ultima ora
Amendat și cu marfa confiscată
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/cartofi-fara-documente.jpg)
Un tânăr de 29 de ani, din comuna Mârșani, judeţul Dolj, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o autoutilitară pe DN 66 Vlăduleni, cu care transporta o cantitate de 1.280 kg cartofi în vederea comercializării, fără a deține documente legale de proveniență. În cauză s-a luat măsura sancţionării contravenţionale a conducătorului auto, cu amendă în cuantum de 500 de lei, iar ca măsură complementară s-a dispus confiscarea cantităţii de 1.280 kg cartofi, în valoare de aproximativ 1.200 lei.