Actualitate
Meseria, brățară de aur
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/07/download.jpg)
Tinerii din județul Gorj sunt încurajați să învețe o meserie. Inspectoratul Școlar vine cu o ofertă bogată pentru cei care vor să aleagă o școală profesională. Cei care optează pentru aceste studii sunt sprijiniți de stat, dar și de câteva firme care s-au oferit să școlarizeze tineri dornici să muncească. La finalul studiilor, aceștia s-ar putea angaja la una dintre societățile din Gorj care sunt dispuse să-și înnoiască forța de muncă.