ActualitateSlider
Nicio sancțiune la circ
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/19437661_316967718728553_4894188987286193394_n.jpg)
Inspectorii sanitar veterinari au mers să verifice în ce condiții sunt ținute animalele de la circul care a poposit recent la Târgu Jiu. Asta după ce sute de târgujieni s-au revoltat pe rețelele de socializare, susținând că animalele stau în condiții precare și nu sunt îngrijite ori hrănite. DSV nu a aplicat nicio sancțiune, subliniind că totul este în regulă. Instituția le-a impus totuși celor de la circ să monteze un cort unde să stea la umbră zecile de animale.