Ultima ora
Artego nu mai dă niciun leu clubului Pandurii
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/david-740x360.jpg)
Clubul Pandurii Târgu Jiu a pierdut principalul asociat. După ce Complexul Energetic Oltenia a renunțat să mai finanțeze echipa, și Artego a anunțat oficialii clubului că dacă nu mai este performanță, nu va mai cotiza cu niciun leu. Artego devenise principalul acționar după ce producătorul de energie a sistat finanțarea sportului.
Reacții, la Jurnalul Gorj TV.