Actualitate
Burse de la o companie privată
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/vlcsnap-2017-06-28-15h48m56s259.png)
Cei mai buni cinci elevi care vor merge la Școala Profesională din cadrul Liceului Energetic din Târgu Jiu vor fi premiați. O companie privată din Gorj le va oferi burse. Condiția este să aibă rezultate bune la învățătură, iar după cei trei ani de studii le-ar putea oferi chiar și un loc de muncă. În perioada studiilor, elevii vor urma și stagii de pregătire ori sesiuni de mentorat.