![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/vlcsnap-2017-06-23-13h42m52s984.png)
Comuna Turcinești a dat doi primari într-un singur an. Unul la Turcinești și unul la Târgu Jiu. Amândoi liberali. Dumitru Modrea i-a adresat deja o primă rugăminte colegului și consăteanului său, Marcel Romanescu, cel care va conduce Primăria Târgu Jiu de săptămâna viitoare: Să direcționeze investitori și spre Turcinești pentru a transforma comuna într-una puternic industrializată la fel ca altele învecinate marilor orașe din țară.