Politica
Greșelile lui Aurel Popescu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/pasti.jpg)
Social democrații încă mai analizează greșelile care au dus la eșecul usturător de la alegerile parțiale. Cristian Toader Pasti admite totuși că nici măcar toți colegii săi nu și-ar fi dat interesul să câștige Primăria Târgu Jiu Aurel Popescu. Pasti a declarat, la Gorj TV, că Popescu a greșit când s-a ferit de dezbaterile electorale, dar nu a fost consiliat nici bine.