Actualitate
Au ajuns la capătul răbdării
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/vlcsnap-2017-06-20-15h40m24s247.png)
Au ajuns la limita răbdării. Au trecut mai bine de două luni de când podul peste Jiu, la Turcinești, a fost închis circulației după ce a cedat un pilon, iar localnicii nu văd nicio mișcare în zonă. Mâine, va fi organizată licitația, iar lucrările ar putea demara de săptămâna viitoare, este ultima promisiune a autorităților județene. Primarul din Turcinești atenționează că oamenii sunt pregătiți să vină la Târgu Jiu să le ceară explicații șefului județului pentru demersurile anevoioase.