Actualitate
Un șofer beat a băgat o tânără în spital
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/vlcsnap-2017-06-16-11h35m46s965.png)
Un șofer beat a distrus trei mașini și a băgat în spital un pieton! S-a întâmplat, seara trecută, pe strada Luncilor din Târgu Jiu. O tânără, în vârstă de 24 de ani, a ajuns, de urgență, la spital după ce a fost lovită de mașină deși era se afla pe trotuar. Un șofer a ignorat legea și s-a urcat la volan deși băuse bine înainte. A pierdut controlul volanului și, într-o curbă, a lovit două mașin parcate. Șoferul inconștient este cercetat acum că a rănit un om și că a condus băut.