Actualitate
Traian Șuță a predat ștafeta
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/vlcsnap-2017-06-16-12h42m10s821.png)
Momente emoționante pentru pompierii gorjeni. Maiorul Traian Șuță a predat, astăzi, comanda Inspectoratului pentru Situații de Urgență Gorj. Noul inspector șef al ISU este locotenent colonelul Augustin Malacu. El a obținut cea mai mare notă la nivel național când a fost organizat concursul pentru posturile de conducere. Traian Șuță a asigurat interimatul după pensionarea fostului șef, Liviu Dumitrașcu.