Social
Sprijin pentru bătrâni
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/vlcsnap-2017-06-16-13h28m44s186.png)
Trei bicicliști belgieni pedalează pentru vârstnicii din județul Gorj! Traseul lor a început pe cea mai spectaculoasă șosea din România, Transalpina. Vor pedala 800 de kilometri prin România cu scopul de a promova necesitatea serviciilor de îngrijiri la domiciliu pentru bătrânii din România, dar și de a colecta fonduri necesare inițierii acestor servicii în comunități rurale din țara noastră.