Politica
Se schimbă majoritatea în CL?
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/marcel-romanescu-2160.jpg)
Se fac cartile pe o noua majoritate in Consiliul Local de la Targu Jiu! In prezent, majoritatea este asigurata prin alianta PSD si ALDE, insa lucrurile s-ar putea schimba odata ce a fost ales primar liberalul Marcel Romanescu. Ninel Muja, de la ALDE, a explicat ca inca este prematura o astfel de discutie. Consilierii majoritari promit insa ca vor sustine toate proiectele pentru binele orasului chiar daca sunt initiate de viitorul primar Marcel Romanescu.