Politica
Accident la Piștești. „Șoferul”, un minor
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/received_1349534538464377.jpeg)
Un bătrân de 62 de ani a ajuns, în urmă cu puțin timp, la spital după ce nepotul său, de doar 17 ani, s-a urcat la volan, deși nu avea permis, și a vrut să întoarcă mașina, într-o curbă, pe linia dublă continuă. O mașină care circula regulamentar i-a acroșat, iar bătrânul a avut nevoie de îngrijiri medicale. La volanul mașinii care circula regulamentar se afla un bărbat de 63 de ani din Târgu Cărbunești.