Actualitate
Atmosferă magică
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/vlcsnap-2017-06-11-11h34m57s636.png)
Sunetele celebrei viori Stradivarius au răsunat, vineri, în parcul Coloane fără Sfârșit de la Târgu Jiu. Virtuozitatea celui mai cunoscut violonist român, contemporan, Alexandru Tomescu, a fost aplaudată la scenă deschisă de peste o mie de spectatori. Pe scenă i-au fost alături, pianista Sânziana Mircea și bandeonistul de origine argentiniană, Omar Massa. Concertul a încheiat cei zece ani de Turneu Stradivarius.