Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
ActualitateUltima ora

Atenție, șoferi! Este ceață densă pe mai multe șosele din România!

Vizibilitatea scade sub 200 de metri și pe alocuri chiar sub 50 de metri, pe mai multe drumuri naționale și autostrăzi din țară, marți dimineața, din cauza ceții dense. Polițiștii rutieri recomandă prudență în trafic.

Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române, este semnalată ceață, vizibilitatea în trafic fiind redusă sub 200 de metri, pe autostrada A1 București – Pitești, tronsonul cuprins între km. 11 și 149, precum și izolat, pe A0 Centura Capitalei, A3 București – Ploiești și pe A7 Ploiești – Focșani, carosabilul fiind umed.

La nivel național se circulă preponderent pe un carosabil umed, fără precipitații, iar pe artere rutiere din județele Arad, Caraș-Severin, Dâmbovița, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Sălaj, Teleorman, Timiș și Vâlcea vizibilitatea este redusă izolat la sub 200 metri și izolat sub 50 de metri din cauza ceții.

Articole similare

Back to top button